ANDULKY

ANDULKY

Otázky a odpovědi

PROČ ANDULKÁM VYPADÁVÁ PEŘÍ?

andulky se v určitých dobách přepeřují-vypadává jim staré peří a narůstá nové.můžete pořídit krmení na dobré přepeřování.pokud jim nové peří nenarůstá,může jít o nemoc!kontaktujte zvěrolékaře.

JAKÉ JMÉNO?

ve jméně pro andulku mají být písmena:E,É,I,Ívyberte jméno alespoň s jedním takovým písmenem.

 

HOLKA NEBO KLUK?

u mláďat se to moc nedá rozeznat,ozobí(nad zobákem)mají růžové.dospělý sameček má ozobí modré a dospělá samička má ozobí hnědé.

ANDULKA NEUMÍ PŘISTÁT NA URČITÉM MÍSTĚ,CO MOHU UDĚLAT?

andulka je mladá.ještě se nenaučila odhadovat vzdálenost-přistávat.pouštějte jí více ven z klece,aby se to naučila.dejte pozor,ať se jí nic nestane(ať nenarazí do okna,někam nespadne).

ANDULKA STOJÍ NA JEDNÉ NOZE,CO JÍ JE?

to je v pořádku .andulka odpočívá nebo usíná.někdy stojí na jedné noze a má hlavu jakoby zabořenou do peříček na zádech-to je ješťě lepší.někdy si u této činnosti může cvrlikat,pak usne.

KOLIKA LET SE DOŽÍVÁ ANDULKA?

andulka se při  dobré péči může dožít šesti až osmi let.

JAK ZJISTIT,ZDA NENÍ KLEC V PRŮVANU?

na místo klece postavte svíčku.podle jejího plamínku zjistíte stav průvanu.

CO LÉTÁNÍ?

andulku pouštějte z klece každý den,aby se proletěla.když andulka dlouho nelétá,může to vést k tlusté andulce!každý den alespoň hodinku létání(vypuštění s klece).

MÁ SE ANDULKA KOUPAT?

některé andulky mají rády vodu.jednou za čtrnáct dní umístěte do dvířek klece koupelničku pro andulky s vlažnou vodou.správná koupelnička má mít drsnější dno,aby to andulce neuklouzlo.a pak už andulku můžete pozorovat jak si dává koupel.některé andulky se koupat ale nebudou-nechtějí.nenuťte je.

MŮŽE SE ANDULKA DÍVAT NA TELEVIZI?

andulku můžou děsit výstřely,křiky a divné zvuky.aby se andulka dívala na televizi výslovně nedoporučuji!


Přidat komentář:

kontrolní kód